System Zarządzania Jakością w Hucie Florian

Istotą Systemu Zarządzania Jakością jest świadome i systematyczne działanie niezbędne do uzyskania i utrzymania stopnia wiarygodności. Zapewnienia, że wyrób będzie spełniał wszelkie oczekiwania klienta, znane i prognozowane.

zd_medalePotwierdzeniem wysokiej jakości naszych wyrobów są liczne nagrody, które otrzymały  produkty Huty Florian – m.in.: złoty medal na targach Budma ’97 za blachodachówkę Flora, Złoty Kask PIPHB – Targbud’ 97 dla płyty warstwowej Jan, godło Teraz Polska dla dachówki blaszanej Flora oraz inne nagrody na krajowych imprezach targowych (w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku), wyróżnienie Izby Budownictwa Katowice, nagroda Ministra Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej oraz Wojewody Katowickiego przyznana wyrobom Huty przeznaczonym dla budownictwa.

Huta jest więc niejako „zmuszona” do dostarczania wyrobów o coraz lepszych parametrach jakościowych, w uzgodnionych terminach, na satysfakcjonujących klientów warunkach.

W naszej prorynkowej działalności modernizacyjnej, stale pamięta się o poprawie ochrony środowiska, zwłaszcza, że Huta mieści się w centrum miasta.

Sytuację w tym zakresie poprawiła nie tylko stopniowa likwidacja wydziałów surowcowych (zatrzymanie ostatniego pieca martenowskiego), ale także zrealizowanie szeregu zadań inwestycyjnych o charakterze proekologicznym. Były to:

  • zainstalowanie urządzenia do neutralizacji ścieków pochromianowych w Zakładzie Blach Pokrywanych,
  • zakup i montaż w kotłowni zakładowej nowego kotła gazowo-olejowego, w miejsce kotła opalanego miałem węglowym,
  • zainstalowanie nowej generacji dopalaczy oparów lakierniczych na linii powlekania blach.

W działaniach na rzecz ochrony środowiska prowadzonych przez Hutę, mieści się również wybudowanie komory ekologicznej na odpady hutnicze w obrębie składowiska odpadów komunalnych.

Ostatnie lata to okres intensywnych inwestycji w ekologiczne technologie produkcji. Troska o człowieka i środowisko, w którym żyje, jest dla wszystkich w Hucie Florian naturalnym, codziennym obowiązkiem, który spełniany jest z przyjemnością, ponieważ dotyczy nas samych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.