Taśma winylowa

ciagiTaśma winylowa to najbardziej uniwersalny i powszechnie wykorzystywany rodzaj taśmy samoprzylepnej. Stworzona jest z miękkiego PVC, które gwarantuje dużą elastyczność, dzięki czemu taśma winylowa może zostać przyczepiona do nierównych powierzchni. Na rynku dostępne są taśmy winylowe w różnych barwach oraz o różnych wymiarach.
Taśma winylowa jest powszechnie używana w szpitalach, kinach, halach sportowych czy magazynach. Najczęściej wykorzystywana jest, aby wyznaczyć sektory, trasy, ścieżki i inne ciągi komunikacyjne, a także zdarza się, że jest używana, aby oznaczyć miejsce niebezpieczne i poinformować o zagrożeniach występujących na danym obszarze.

Taśma winylowa jest tak popularna w celu wyznaczani sektorów oraz ciągów komunikacyjnych ze względu na swoje właściwości, a także używana jest do maskowania powierzchni w trakcie prac lakierniczych oraz malarskich. Ponadto taśma winylowa jest także wykorzystywana w celach dekoracyjnych ze względu na dostępność w różnorodnych wersjach kolorystycznych.

Jej największą zaletą jest fakt, że może zostać z łatwością przytwierdzona do powierzchni o różnych strukturach i fakturach. Dobrze utrzyma się zarówno na gładkiej powierzchni, jak i bezproblemowo przyklei się do powierzchni chropowatej. Wpływa na to także elastyczność taśm winylowych, dzięki czemu taśma winylowa jest w stanie lepiej się przykleić do powierzchni, a także bez większych problemów można ją dokładnie dokleić w narożnikach oraz na wystających elementach. Największą zaletą taśmy winylowej jest to, że po oderwaniu nie pozostawia śladów kleju. Ponadto może być stosowana w szerokim zakresie temperatur, bo od 4°C do 76°C, dzięki temu jest odporna na wahania temperatur.
Taśma winylowa jest także odporna na ścieranie, korozję oraz działanie rozpuszczalników, dlatego ma tak szerokie zastosowanie. Odporność na zniszczenia mechaniczna sprawia, że przy dużej eksploatacji taśma jest wciąż dobrze widoczna i jest w stanie spełniać swoją pierwotną funkcję, a następnie może być szybko oderwana i nie zniszczy powierzchni klejem.

We współpracy z Konport - technologie przemysłowe
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.