Tylko z atestem

atestKażdy wózek widłowy, który to jest dopuszczony do użytkowania musi posiadać odpowiedni atest. Bez takowego atestu nie można używać żadnego urządzenia. Atesty wydaje specjalna komisja po sprawdzeniu zarówno stanu technicznego, jak i również parametrów danego urządzenia. Warto przy tym zaznaczyć jeszcze, że nie wszystkie wózki widłowe są dopuszczone do użytkowania na polskim rynku.
Niektóre modele niestety nie spełniają bardzo rygorystycznych polskich przepisów. Dziwi dzisiaj fakt, że w niektórych krajach bez najmniejszego problemu można je użytkować a tylko u nas z tym problemy.

Jeśli jakieś przedsiębiorstwo pracuje na wózkach widłowych nie posiadających atestu, to w razie wypadku pracodawca będzie pociągnięty do odpowiedzialności. Ponadto sam pracownik może nie otrzymać odszkodowania z tytułu odniesionego uszczerbku na zdrowiu. Warto zatem zapytać pracodawcę lub też sprawdzić w dokumentacji wózka, czy jest on przeznaczony na polski rynek i czy jest przystosowany do panujących u nas warunków atmosferycznych. Nie każdy widlak posiada koła odporne na działanie niskich temperatur, jazdę po śniegu lub też po śliskiej nawierzchni. Czasami nie pomoże nawet zmiana opon w wózku, ani nawet kół. Ponadto każda tego rodzaju czynność musi być wykonywana jedynie z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

Po pracy przyda się łazienka angielska , w której umyjesz się.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.