Wynajem samochodu hybrydowego: za i przeciw

hybrydaSłyszałeś wiele dobrego o samochodach hybrydowych i chciałbyś wypożyczyć takie auto? Zastanawiasz się czy wypożyczenie samochody hybrydowego jest naprawdę ekonomiczne i oszczędne dla środowiska? Na pewno stawiasz sobie wiele pytań na które samemu ciężko odpowiedzieć. Dlatego dla wszystkich osób, które chcą wypożyczyć samochód hybrydowy przygotowaliśmy listę argumentów przemawiających za i przeciw takiemu rozwiązaniu.

Powody przemawiające za wynajmem samochodu hybrydowego

1. Wypożyczając samochód hybrydowy ograniczasz emisję spalin.
Istnieje wiele powodów aby wynajmując długoterminowo samochód korzystać z „zielonych” rozwiązań. Największą zaletą wynajmu hybrydowego auta jest zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Tradycyjne samochody notorycznie uwalniają do środowiska wiele szkodliwych związków, w tym: dwutlenek węgla, tlenek węgla, tlenek siarki, węglowodory HC, tlenek azotu, ołów i jego związki, sadza, dymy, popioły itd. Samochody hybrydowe to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych samochodów.

Dzięki mniejszemu spalaniu paliwa w silniku spalinowym i wykorzystaniu silników elektrycznych utrzymują wymienione wcześniej zanieczyszczenia na minimalnym pułapie. Jeżdżąc samochodem hybrydowym sprawiasz, że powietrze wokół ciebie jest czystsze a ludzie bardziej zadowoleni.

2. Wypożyczając hybrydę oszczędzasz na paliwie.
Badania pokazują, że samochody hybrydowe pozwalają przejechać za tą samą cenę trasę o 20% dłuższą niż samochody napędzane wyłącznie silnikiem spalinowym. To znakomita nowina zwłaszcza dla tych, którzy mają zamiar wynająć samochód długoterminowo i przemierzać nim bardzo wiele kilometrów. Alternatywne źródła energii, takie jak energia elektryczna, znacznie obniżają koszty podróży, zapewniając użytkownikom hybrydowych aut skuteczną i przystępną formę transportu.

3. Praktyczna wydajność.
Posiadaczy samochodów wyposażonych w silnik spalinowy denerwuje fakt, że podczas jazdy po mieście auto spala ogromne ilości paliwa. Wynajmując samochód hybrydowy nie będziesz musiał zawracać sobie tym głowy. Podczas wolnej jazdy po mieście samochód będzie wykorzystywał silniki elektryczne, zaś gdy wjedziesz na autostradę i będziesz potrzebował większej mocy twoje auto przerzuci się na silnik spalinowy. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

Powody przemawiające przeciw wynajmowi samochodu hybrydowego

1. Cena wynajmu samochodu hybrydowego jest większa.
Samochody hybrydowe są nadal uważane za auta specjalne, przez co cena najmu tych samochodów jest nieco większa niż tradycyjnych pojazdów. Chociaż wypożyczenie hybrydy pozwala nam zaoszczędzić na rachunkach za paliwo, to większy koszt wynajmu może zniwelować nasze oszczędności. Jeżeli chcesz zaoszczędzić na wynajmie samochodu radzimy zastosować się do naszego poprzedniego poradnika: Proste sposoby na uzyskanie niższej ceny najmu. Podstawą jest to, byś pamiętał o rezerwacji dostatecznie wcześnie. To pozwoli ci sporo zaoszczędzić.

2. Hybrydowe samochody są ciężkie do znalezienia.
Znalezienie wypożyczalni samochodów oferującej auta hybrydowe nie jest prostą sprawą. Te samochody dopiero zdobywają serca użytkowników, przez co większość wypożyczalni samochodów nie zdążyła jeszcze zaktualizować swojej floty samochodów. Te wypożyczalnie które mają na stanie samochody hybrydowe z pewnością mają tylko kilka sztuk. A skoro maja tylko kilka sztuk, możesz się spodziewać, że większość nich jest wciąż wynajmowana. Tu ponownie musimy powrócić do podpowiedzi z punktu wcześniejszego: wypożyczaj auto hybrydowe z wyprzedzeniem.

Podsumowanie

Czy warto wynająć samochód hybrydowy? Jeżeli ma być to wynajem długoterminowy to musimy powiedzieć: Zdecydowanie TAK! Długoterminowe korzyści z jazdy zielonym pojazdem znacznie przewyższają krótkoterminowe wady. Oczywiście, zawsze należy odrobić swoja pracę domową i porównać ceny wynajmu w różnych wypożyczalniach samochodów. Oszczędzanie pieniędzy jest zawsze mądrą decyzją.

Czy kiedykolwiek wynajęliście samochód hybrydowy? Dajcie znać innym użytkownikom jakie jest wasze doświadczenie z tego typu pojazdami. Macie jakieś argumenty ZA lub PRZECIW to przedstawcie je poniżej.

Zobacz też: regeneracja turbosprężarek do aut dostawczych i osobowych .
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.